فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
مرحوم قربان ابراهيمي فرد
54543
شهید حاج احمد شکی
456 یاد و خاطره سردار شهید حاج احمد شکی از علی آبادکتول را گرامی می داریم
سخنی از بهشت
امار بازدید

بسم الله الرحمن الرحیم

با رئیس مذهبمان حضرت امام جعفر صادق علیه السلام بیشتر آشنا شویم…

قسمت دوم:

گوشه ای از برکات وجود مقدس امام جعفر صادق علیه السلام بنیانگذار تشیع جعفری دوازده امامی:

(۱-دفاع از عقاید توحیدی در مقابل شرک و مادی گرائی)
ابن منصور متطبب می گوید که یکی از دوستانم برای من اینگونه نقل کرد که روزی من و ابن ابی العوجا و عبدالله بن مقفع در مسجدالحرام بودیم، عبدالله بن مقفع به مسلمانانی که در حال طواف بودند اشاره کرد و گفت: این مردم را که می بینی؟ کسی از ایشان را شایسته نام انسانیت نمی دانم و آنان ناکسان و چهار پایانند! مگر پیری که در آن گوشه نشسته است. و در این حال به امام جعفر صادق علیه السلام اشاره کرد.
ابن ابو العوجا پرسید: چرا تنها این شیخ را شایسته این نام می دانی؟ برای اینکه آنچه را نزد او از علم و کیاست دیدم نزد آنها نیافتم! ابن ابی العوجا با شیطنت گفت: لازم شد گفته ات را در باره او آزمایش کنم!
این مقفع توصیه کرد: خواهش می کنم این کار را نکن که او عقیده ات را فاسد می کند! ابن ابی العوجا گفت: نظر حقیقی تو این نیست! بلکه می ترسی نظرت نسبت به مقام والایی که برای او توصیف کردی نزد من سست شود!
ابن مقفع با ناراحتی گفت: حالا اینطور فکر می کنی، بر خیز و نزد او برو! ولی مراقب باش و مهار سخن را نزد وی از دست نده. مراقب باش چیزی که به ضررت باشد به او نگویی!
ابن ابی العوجا برخواست و به سوی امام جعفر صادق علیه السلام رفت و ابن مقفع در جای خود نشسته بود. دیری نگذشت که ابن ابی العوجا با صورتی شرمگین برگشت و گفت: وای بر تو ابن مقفع! مرا از بین بردی! این مرد ازجنس بشر نیست، بلکه اگر در دنیا موجودی روحانی باشد که هر گاه خواهد به صورت جسم هویدا شود و هرگاه خواهد ناپیدا گردد، این مرد است!
ابن مقفع با تعجب پرسید: چطور مگر؟
ابن ابی العوجا، سرافکنده گفت: نزد او نشستم و صبر کردم تا دیگران رفتند و من تنها ماندم، پیش از آنکه من سؤال کنم، خود او شروع کرد. دست خود را بلند کرد و به مردمی که در حال طواف بودند اشاره کرد و فرمود: اگر حقیقت چنان باشد که اینها می گویند، و حق همان است، آنها رستگارند و شما در وادی هلاکت!  و چنانچه حق آنچنان باشد که شما ادعا می کنید، و این گونه نیست، در نهایت شما با آنها برابرید! من سرم را به زیر انداختم و ندانستم که چه پاسخی بدهم…

ادامه دارد…عاف(علیرضا ابراهیمی فرد)

545
ارادت حاج علیرضا ابراهیمی فردبه حاج علی مزیدی، پدر شهیدان محمد و حسین مزیدی از محله خارکلاته علی آبادکتول، ضمناً شهید محمد مزیدی با حاج علیرضا ابراهیمی فرد در کردستان سال1362 همرزم بوده است
جزيره مجنون
حاج علیرضا ابراهیمی فرد از علی آبادکتول در جبهه جزیره مجنون،لشکر8 نجف اشرف سال 1364
اوقات شرعي
دسته بندي
تصاوير منتخب